  • B82422A3820K108
B82422A3820K108
advertisement
Manufacturer No:
B82422A3820K108
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422A3820K108
Package:
1210
Step5Bar-code shipping tag
B82422A3820K108
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    SILVER OVER COPPER
  • Composition
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.8mm
  • Current Rating
    450mA
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    10MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.05GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    27
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    240mOhm
  • Rated Current-Max
    0.45A
  • Inductance-Nom (L)
    0.082 μH
  • DC Current
    450mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 50MHZ
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm