  • B82144F2333J
B82144F2333J
advertisement
Manufacturer No:
B82144F2333J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82144F2333J
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
B82144F2333J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82144F2333J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    1.9A
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.65A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    220mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • Special Feature
    FLAME PROOF, Q FACTOR IS MEASURED AT 0.252 MHZ, INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 mA
  • Length
    9.1948mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C