  • B81130B1223M
B81130B1223M
advertisement
Manufacturer No:
B81130B1223M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B81130B1223M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B81130(LS 15MM) 22nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 760V-DC 275V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B81130B1223M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B81130(LS 15MM)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 275, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7120
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.0038mm