  • B81122A1683M
B81122A1683M
advertisement
Manufacturer No:
B81122A1683M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B81122A1683M
Datasheet:
B81122A1683M
Description:
B81122(LS 22.5MM) 68nF Film Capacitor 20% Radial 250V-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B81122A1683M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B81122(LS 22.5MM)
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    16.5mm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.5mm