  • B81122A1224M
B81122A1224M
advertisement
Manufacturer No:
B81122A1224M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B81122A1224M
Package:
Radial
Datasheet:
B81122A1224M
Description:
220nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 250V-DC 250V-AC Polypropylene PCB, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B81122A1224M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    23mm
  • Height Seated (Max)
    23.0124mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    13.5mm