  • B72542V1300K062
B72542V1300K062
advertisement
Manufacturer No:
B72542V1300K062
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72542V1300K062
Step5Bar-code shipping tag
B72542V1300K062
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Platinum (Ag/Pt) - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4nF
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Depth
    5mm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Max Voltage Rating (AC)
    30V
  • Max Voltage Rating (DC)
    34V
  • Max Surge Current
    1.2kA
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Varistor Voltage
    47V
  • Clamping Current
    10A
  • Voltage - Clamping
    77V
  • Energy Absorbing Capacity-Max
    12 J
  • Length
    5.7mm