  • B72500E5170S260
B72500E5170S260
advertisement
Manufacturer No:
B72500E5170S260
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72500E5170S260
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11774
Step5Bar-code shipping tag
B72500E5170S260
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    60%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    53pF
  • Voltage - Rated DC
    22V
  • Depth
    800μm
  • Voltage - Rated AC
    17V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    17V
  • Max Voltage Rating (DC)
    22V
  • Max Surge Current
    30A
  • Varistor Voltage (Max)
    40.63V
  • Energy
    75 mJ
  • Varistor Voltage (Min)
    24.38V
  • Varistor Voltage
    32.5V
  • Clamping Current
    1A
  • Voltage - Clamping
    50V
  • Length
    1.6mm