  • B72225S4551K101
B72225S4551K101
advertisement
Manufacturer No:
B72225S4551K101
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72225S4551K101
Package:
Datasheet:
B72225S4551K101
Description:
Quantity:
In Stock : 873
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B72225S4551K101
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    630pF
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Depth
    9.2mm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Lead Length
    10mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    550V
  • Max Voltage Rating (DC)
    745V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Max Surge Current
    20kA
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Varistor Voltage
    910V
  • Clamping Current
    150A
  • Voltage - Clamping
    1.5kV