  • B72220S2950K101
B72220S2950K101
advertisement
Manufacturer No:
B72220S2950K101
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72220S2950K101
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72220S2950K101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    5.000005g
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    95V
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Circuit DC Voltage-Max
    125V