  • B72220S0511K102
B72220S0511K102
advertisement
Manufacturer No:
B72220S0511K102
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72220S0511K102
Package:
Disc 20mm
Step5Bar-code shipping tag
B72220S0511K102
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, StandarD
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    460pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    902V
  • Energy
    190J
  • Varistor Voltage (Min)
    738V
  • Varistor Voltage (Typ)
    820V
  • Maximum AC Volts
    510V
  • Maximum DC Volts
    670V