  • B72220S0500K551
B72220S0500K551
advertisement
Manufacturer No:
B72220S0500K551
HK JDW NO:
258-B72220S0500K551
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
B72220S0500K551
Description:
VARISTOR, 50VAC, 135V, DISC 20MM, REEL
Step5Bar-code shipping tag
B72220S0500K551
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    StandarD
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    3800pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    90.2V
  • Energy
    27J
  • Varistor Voltage (Min)
    73.8V
  • Varistor Voltage (Typ)
    82V
  • Maximum AC Volts
    50V
  • Maximum DC Volts
    65V