  • B72214T2351K105
B72214T2351K105
advertisement
Manufacturer No:
B72214T2351K105
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72214T2351K105
Package:
SIP
Step5Bar-code shipping tag
B72214T2351K105
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    340pF
  • Voltage - Rated DC
    460V
  • Depth
    21.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    350V
  • Max Voltage Rating (DC)
    460V
  • Max Surge Current
    6kA
  • Varistor Voltage (Max)
    616V
  • Energy
    150 J
  • Varistor Voltage (Min)
    504V
  • Varistor Voltage
    560V
  • Voltage - Clamping
    910V
  • Length
    17mm
  • Thickness
    13mm