  • B72214S2421K102
B72214S2421K102
advertisement
Manufacturer No:
B72214S2421K102
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72214S2421K102
Package:
Disc 14mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72214S2421K102
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AdvanceD
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    290pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    748V
  • Energy
    136J
  • Varistor Voltage (Min)
    612V
  • Varistor Voltage (Typ)
    680V
  • Maximum AC Volts
    420V
  • Maximum DC Volts
    560V