  • B72210P2321K101
B72210P2321K101
advertisement
Manufacturer No:
B72210P2321K101
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72210P2321K101
Quantity:
In Stock : 6630
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72210P2321K101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    265pF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Depth
    6.3mm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    320V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    25mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    320V
  • Max Voltage Rating (DC)
    420V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Max Surge Current
    3.5kA
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Energy
    72 J
  • Varistor Voltage
    510V
  • Clamping Current
    25A
  • Voltage - Clamping
    840V
  • Diameter
    12mm
  • Length
    25mm
  • Thickness
    6.3mm