  • B66311G0200X187
B66311G0200X187
advertisement
Manufacturer No:
B66311G0200X187
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B66311G0200X187
Package:
Datasheet:
B66311G0200X187
Description:
Ferrite Cores & Accessories E20/10/6 N87LP 0.200 MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B66311G0200X187
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Supplier Device Package
    E 20 x 10 x 6
  • Material
    N87
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    E
  • Effective Area (Ae) mm2
    32.1
  • Effective Length (le) mm
    46.3
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    1490
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    1.44
  • Initial Permeability (μi)
    2200
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Height
    10.10mm
  • Length
    20.40mm
  • Width
    5.90mm