  • B57324V2103J160
B57324V2103J160
advertisement
Manufacturer No:
B57324V2103J160
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B57324V2103J160
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
B57324V2103J160 Overview
B57324V2103J160 Features
10kOhm Resistance
5% Tolerance
B57324V2103J160 Applications
There are a lot of TDK-EPC B57324V2103J160 NTC Thermistors applications.
  • Automotive electronics
  • Electronic Thermometers
  • Temperature measurement,compensation in consumer and industrial applications
  • Heating, Ventilation & Air Conditioning
  • Temperature control of Switch Mode Power Supplies
  • Temperature detection of battery cells
  • CD players
  • Air-conditioning systems
  • Temperature regulation and measurement
  • Battery Packs and Portable Electronics
Step5Bar-code shipping tag
B57324V2103J160
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    180mW
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm