  • B43888A5685M000
B43888A5685M000
advertisement
Manufacturer No:
B43888A5685M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43888A5685M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6.8μF Capacitor 20% Bulk 200mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43888A5685M000
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    58.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.097mA
  • Ripple Current
    200mA
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Diameter
    10mm