  • B43858F2106M
B43858F2106M
advertisement
Manufacturer No:
B43858F2106M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43858F2106M
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 280mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43858F2106M
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.09mA
  • Ripple Current
    280mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • ESR
    4000 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm