  • B43858C9106M000
B43858C9106M000
advertisement
Manufacturer No:
B43858C9106M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43858C9106M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B43858 10μF Capacitor 20% Bulk 300mA 5mm Radial
Quantity:
In Stock : 7794
Step5Bar-code shipping tag
B43858C9106M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43858
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.135mA
  • Ripple Current
    300mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20mm