  • B43851F1227M000
B43851F1227M000
advertisement
Manufacturer No:
B43851F1227M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43851F1227M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B43851 220μF Capacitor 532mA Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43851F1227M000
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    B43851
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Leakage Current
    1.071mA
  • Ripple Current
    532mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    950 mΩ
  • Diameter
    16mm
  • Length
    31.5mm