  • B43821A5685M000
B43821A5685M000
advertisement
Manufacturer No:
B43821A5685M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43821A5685M000
Description:
6.8μF Capacitor 20% Bulk 75mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43821A5685M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    49Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.1068mA
  • Ripple Current
    75mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    10mm