  • B43705A5688M
B43705A5688M
advertisement
Manufacturer No:
B43705A5688M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43705A5688M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6.8mF Capacitor 20% 28A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43705A5688M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    6.8mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    28A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    22mOhm
  • Height Seated (Max)
    169.6974mm