  • B43704A9189M000
B43704A9189M000
advertisement
Manufacturer No:
B43704A9189M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43704A9189M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
18mF Capacitor 20% 46.4A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43704A9189M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    18mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    46.4A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    12mOhm
  • Height Seated (Max)
    221.996mm