  • B43693A1107Q7
B43693A1107Q7
advertisement
Manufacturer No:
B43693A1107Q7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43693A1107Q7
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 30% 2.3A Axial
Step5Bar-code shipping tag
B43693A1107Q7
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    30%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    160V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.3A
  • Impedance
    170mOhm
  • Diameter
    18mm
  • Length
    38.989mm