  • B43601G2108M087
B43601G2108M087
advertisement
Manufacturer No:
B43601G2108M087
HK JDW NO:
769-B43601G2108M087
Description:
1mF Capacitor 20% 2.66A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601G2108M087
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    1.80569mA
  • Ripple Current
    2.66A
  • Diameter
    35mm
  • Length
    30mm