  • B43601F2477M087
B43601F2477M087
advertisement
Manufacturer No:
B43601F2477M087
HK JDW NO:
769-B43601F2477M087
Description:
470μF Capacitor 20% 1.93A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601F2477M087
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Leakage Current
    1.06606mA
  • Ripple Current
    1.93A
  • Diameter
    25mm
  • Length
    30mm