  • B43601F2397M060
B43601F2397M060
advertisement
Manufacturer No:
B43601F2397M060
HK JDW NO:
769-B43601F2397M060
Description:
390μF Capacitor 20% 1.75A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601F2397M060
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm
  • Leakage Current
    0.93602mA
  • Ripple Current
    1.75A
  • Diameter
    25mm
  • Length
    30mm