  • B43601E2827M000
B43601E2827M000
advertisement
Manufacturer No:
B43601E2827M000
HK JDW NO:
769-B43601E2827M000
Description:
820μF Capacitor 20% 2.8A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601E2827M000
    NO
  • Terminal Shape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Leakage Current
    1.57201mA
  • Ripple Current
    2.8A
  • Length
    45mm