  • B43601C5337M082
B43601C5337M082
advertisement
Manufacturer No:
B43601C5337M082
HK JDW NO:
769-B43601C5337M082
Description:
330μF Capacitor 20% 1.96A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601C5337M082
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    330mOhm
  • Leakage Current
    1.25521mA
  • Ripple Current
    1.96A
  • Diameter
    35mm
  • Length
    30mm