  • B43601C2108M082
B43601C2108M082
advertisement
Manufacturer No:
B43601C2108M082
HK JDW NO:
769-B43601C2108M082
Description:
1mF Capacitor 20% 2.33A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601C2108M082
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Leakage Current
    1.54514mA
  • Ripple Current
    2.33A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    35mm
  • Length
    25mm