  • B43601B2567M067
B43601B2567M067
advertisement
Manufacturer No:
B43601B2567M067
HK JDW NO:
769-B43601B2567M067
Description:
560μF Capacitor 20% 1.99A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601B2567M067
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Leakage Current
    1.03101mA
  • Ripple Current
    1.99A
  • Diameter
    25mm
  • Length
    30mm