  • B43601B2188M062
B43601B2188M062
advertisement
Manufacturer No:
B43601B2188M062
HK JDW NO:
769-B43601B2188M062
Description:
1.8mF Capacitor 20% 3.7A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601B2188M062
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.8mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55mOhm
  • Leakage Current
    2.32959mA
  • Ripple Current
    3.7A
  • Diameter
    35mm
  • Length
    40mm