  • B43601B2108M062
B43601B2108M062
advertisement
Manufacturer No:
B43601B2108M062
HK JDW NO:
769-B43601B2108M062
Description:
1mF Capacitor 20% 2.75A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601B2108M062
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Leakage Current
    1.54514mA
  • Ripple Current
    2.75A
  • Diameter
    30mm
  • Length
    35mm