  • B43601A9277M060
B43601A9277M060
advertisement
Manufacturer No:
B43601A9277M060
HK JDW NO:
769-B43601A9277M060
Description:
270μF Capacitor 20% 1.61A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601A9277M060
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Leakage Current
    1.00519mA
  • Ripple Current
    1.61A
  • Diameter
    22mm
  • Length
    45mm