  • B43601A5187M062
B43601A5187M062
advertisement
Manufacturer No:
B43601A5187M062
HK JDW NO:
769-B43601A5187M062
Description:
180μF Capacitor 20% 1.33A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601A5187M062
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Leakage Current
    0.82258mA
  • Ripple Current
    1.33A
  • Diameter
    22mm
  • Length
    40mm