  • B43584C5338M
B43584C5338M
advertisement
Manufacturer No:
B43584C5338M
HK JDW NO:
3410-B43584C5338M
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
B43584 3300μF Capacitor 21900mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43584C5338M
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Series
    B43584
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    3300μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    31.7mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Leakage Current
    3.527688mA
  • Ripple Current
    21900mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    48 mΩ
  • Diameter
    76.9mm
  • Length
    105.7mm