  • B43545B5397M
B43545B5397M
advertisement
Manufacturer No:
B43545B5397M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43545B5397M
Description:
B43545 390μF Capacitor 5630mA
Step5Bar-code shipping tag
B43545B5397M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    390μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Ripple Current
    5630mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    60 mΩ
  • Diameter
    35mm
  • Length
    45mm