  • B43544B5227M000
B43544B5227M000
advertisement
Manufacturer No:
B43544B5227M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43544B5227M000
Description:
B43544 220μF Capacitor 3550mA
Step5Bar-code shipping tag
B43544B5227M000
    Select All
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    B43544
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Ripple Current
    3550mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    110 mΩ
  • Diameter
    30mm
  • Length
    35mm