  • B43515B477M87
B43515B477M87
advertisement
Manufacturer No:
B43515B477M87
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43515B477M87
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 2.23A 22.5044mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43515B477M87
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    330mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.23A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    400mOhm
  • Height Seated (Max)
    46.99mm