  • B43511A4108M7
B43511A4108M7
advertisement
Manufacturer No:
B43511A4108M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43511A4108M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 20% 5.1A 22.5044mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43511A4108M7
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    1mF
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    5.1A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    110mOhm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    80mm
  • Height Seated (Max)
    81.9912mm