  • B43510A5188M007
B43510A5188M007
advertisement
Manufacturer No:
B43510A5188M007
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43510A5188M007
Description:
1.8mF Capacitor 20% Bulk 7.8A 10mm
Step5Bar-code shipping tag
B43510A5188M007
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    4
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.8mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    7.8A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    45mm
  • Length
    100mm