  • B43508F2337M060
B43508F2337M060
advertisement
Manufacturer No:
B43508F2337M060
HK JDW NO:
769-B43508F2337M060
Description:
330μF Capacitor 20% 1.15A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508F2337M060
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm
  • Leakage Current
    0.833161mA
  • Ripple Current
    1.15A
    0.15
  • Diameter
    25mm
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%