  • B43508E2277M007
B43508E2277M007
advertisement
Manufacturer No:
B43508E2277M007
HK JDW NO:
769-B43508E2277M007
Description:
270μF Capacitor 20% 1.06A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508E2277M007
    NO
  • Terminal Shape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    270μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    430mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Leakage Current
    0.72449mA
  • Ripple Current
    1.06A
  • Length
    30mm