  • B43508C5187M087
B43508C5187M087
advertisement
Manufacturer No:
B43508C5187M087
HK JDW NO:
769-B43508C5187M087
Description:
180μF Capacitor 20% 1.01A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508C5187M087
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    680mOhm
  • Ripple Current
    1.01A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Tan Delta
    0.2
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    30mm
  • Length
    30mm