  • B43508C2128M082
B43508C2128M082
advertisement
Manufacturer No:
B43508C2128M082
HK JDW NO:
769-B43508C2128M082
Description:
1.2mF Capacitor 20% 1.94A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508C2128M082
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    1.2mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Leakage Current
    1.754931mA
  • Ripple Current
    1.94A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    35mm
  • Length
    30mm