  • B43508B9227M060
B43508B9227M060
advertisement
Manufacturer No:
B43508B9227M060
HK JDW NO:
769-B43508B9227M060
Description:
220μF Capacitor 20% 1.01A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508B9227M060
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    560mOhm
  • Leakage Current
    0.871479mA
  • Ripple Current
    1.01A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    25mm
  • Length
    35mm