  • B43505A5337M062
B43505A5337M062
advertisement
Manufacturer No:
B43505A5337M062
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43505A5337M062
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 1.8A Aluminum
Quantity:
In Stock : 5205
Step5Bar-code shipping tag
B43505A5337M062
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    410mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    1.8A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Length
    50mm