  • B43505A2227M2
B43505A2227M2
advertisement
Manufacturer No:
B43505A2227M2
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43505A2227M2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 1A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43505A2227M2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    580mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    700mOhm