  • B43504A567M67
B43504A567M67
advertisement
Manufacturer No:
B43504A567M67
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43504A567M67
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
560μF Capacitor 20% 2.23A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43504A567M67
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    560μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    240mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.23A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    290mOhm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    51.9938mm