  • B43501E107M82
B43501E107M82
advertisement
Manufacturer No:
B43501E107M82
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43501E107M82
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 800mA 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43501E107M82
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.33Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    800mA
  • Impedance
    1.6Ohm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm